Dilan Çiçek Deniz’den Esra Dermancıoğlu’na cevap: ‘Zamanımıza yazık…’

Dilan Çiçek Deniz, oyuncu Esra Dermancıoğlu’nun Türkiye’den Cannes’a giden meslektaşlarına yönelik, “Utandım… Orada onlar değil, ben olmalıydım” şeklindeki tepkisine yanıt verdi. Bu yıl 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 77’nci Cannes..

Dilan Çiçek Deniz’den Esra Dermancıoğlu’na cevap: ‘Zamanımıza yazık…’
Son Güncelleme: Whatsapp

Dilan Çiçek Deniz, oyuncu Esra Dermancıoğlu’nun Türkiye’den Cannes’a giden meslektaşlarına yönelik, “Utandım… Orada onlar değil, ben olmalıydım” şeklindeki tepkisine yanıt verdi.

Dilan Çiçek Deniz'den Esra Dermancıoğlu'na cevap: 'Zamanımıza yazık...'

Bu yıl 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 77’nci Cannes Film Festivali, birçok başarılı yapıma ve ünlü isimlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Filmlerin Altın Palmiye için yarıştığı Cannes Film Festivali’ne Türkiye’den de birçok ünlü isim katıldı.

Geçtiğimiz günlerde Cannes’a giden oyuncu Dilan Çiçek Deniz, Esra Dermancıoğlu’nun Cannes’a Türkiye’den giden oyuncularla ilgili eleştirisine karşılık verdi.

2. Sayfa’nın haberine göre, hava alanında muhabirlerle sohbet eden Deniz, “Çok ayıp buluyorum. O yüzden zamanımıza yazık, hiç konuşmaya gerek yok. Ben nasıl istediğimi giyinmekte özgürsem, insanlarda eleştirmekte özgür. Kıyafet eleştirmek başka ama benim tercihlerime saygı duymayıp, bunu çıplaklığa indirgemek bambaşka” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Oyuncu Esra Dermancıoğlu, festivale Türkiye’den giden meslektaşlarına tepki göstererek, “Keşke çıplak yürüyüşler yerine iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben utandım” dedi.

Dermancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Önüme Cannes Film Festivali ile ilgili görüntüler düşmeye başladı. Türkiye’den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak. Çıplaklık çok enteresan, biz bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyoruz. Hayır, biz ‘Türkiye’de develerle gezmiyoruzu’ kanıtlamaya çalışıyoruz. İsterdim ki manyak performansları olan oyuncular gitsin, yarı çıplak, havalı yürüyüşler yerine iletişim kurabilecek insanların orada olmasını isterdim. Çırılçıplak yürüyeceğine, mikrofon uzatıldığında iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben biraz utandım. Oraya giden bir Türk oyuncunun uzun uzun konuşmasını dinlemek isterdim. O lisanı konuşmasını isterdim. Aslında Cannes’da benim olmam lazımdı. En azından karşılıklı iki çift laf edebilirdik. Çünkü dillerini, kafa yapılarını biliyorum. Türkiye’de her şeyin çözümü estetik ameliyat sanıyorum.”

Cannes Film Festivali’ne katılan isimler arasında yer alan Birce Akalay da Dermancıoğlu’na yanıt vererek, “Hiç yorum yapmak istemiyorum. Genel olarak çok ayıp buluyorum. Çok konuşup polemik yaratmak istemiyorum. Sevmiyorum bu tarz polemikleri. Sadece ayıp buluyorum bu kadar” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.