Haftanın Modeli

HANDAN BULUT: ‘EFEKTE GEREK KALMAZ !’

HANDAN BULUT: ‘EFEKTE GEREK KALMAZ !’
Fethi Demirkol( editor@haftaninmodeli.com )
18 views
12 Kasım 2021 - 21:05

Uzun zamandır medyada adından sıkça söz ettiren Phimona By Handan Bulut Güzellik Salonu‘nun sahibi Handan Bulut, Haftanın Modeli’ne çok sıcak ve samimi açıklamalarda bulundu.İşte, yediden yetmişe herkese seslenen güzellik uzmanı Handan Bulut ile sohbetimiz…

◊ Öncelikle bizlere kapılarınızı açtığınız için size çok teşekkür ederek başlamak isteriz.

Rica ederim Phimona ailesi  ve kendi adıma sizleri ağırlamaktan ziyadesiyle mutluyum hoş geldiniz.

◊ PHİMONA BY HANDAN BULUT GÜZELLİK SALONLARI ‘nın hikayesini anlatır mısınız ?Güzellik sektöründe vizyon yakalamak oldukça zorken siz bunu başardınız.

Phimona’nın kurucusu İstanbul Güzellik Salonları Oda Başkanı Ayşe Aydın’dır.Türkiye’de 500.000 güzellik salonu esnafının seçtiği bir kişinin arkasından gitmek benim için onur ve gurur vericidir.İş kişinin aynasıdır,lafa bakılmaz sözü tam da bunun için söylenmiştir.Biz şeffaflıktan yana olmuşuzdur ki buda bizi bir adım öteye taşımıştır.

◊ Siz kendinizi nasıl keşfettiniz ?

Ben kendimi bildim bileli hep güzelliğe merak salmışımdır, sürekli evde bulunan malzemelerle cildime bakım yapmışımdır.Ben aynı zamanda eczacı teknisyeniyim ve önüme gelen cilt için yazılmış  majistral ilaçları hazırlarken dahi hep beynime kazıdım.Çünkü hep bir merakım vardı ve şimdi sevdiğim işi aşk ile yapıyorum.

◊ Bu kadar kısa zaman diliminde böylesine büyük başarı yakalamak takdire şayan.Sizce Phimona en çok hangi yönüyle bu günlere geldi ?

Bizim için iş ilkesi ve iş modeli her şeyden önce gelir. İş yerimize gelen bütün müşterilerimizin yaptırdığı işlemden memnun kalması ve bizden mutlu ayrılması önceliğimizdir. Bu sayede gittiği her yerde bizden bahsetmesi kaçınılmaz olacaktır.

◊ Biraz güzellik sektöründen ve yolunuzu takip eden müşterilerinizden bahseder misiniz ?

Güzellik sektörü her zaman bilgi ve birikim gerektirir.Bir güzellik uzmanının eğitimi hiçbir zaman bitmez.Çünkü  kozmetik ve bilim teknolojileri gün geçtikçe gelişmektedir Güzellik uzmanları olarak bizler de daha kaliteli hizmet vermek adına bunu takip etmek zorundayız.

◊ Sosyal medya hesabınız diğer kullanıcılar tarafından gözle dahi kontrol ediliyor.Yaptığınız işlemler reklamın çıplaklık ilkesine çok uyuşuyor.

Evet bizim için dürüstlük ve şeffaflık en ön plandadır.

◊ Lazer epilasyon sizde takdir edersiniz ki her az her yerde yapılacak bir işlem değil.Sizin cihazınız ekstra talep görüyor.

Epilasyon küçümsenecek veya hafife alınacak bir işlem değildir. Buradan da duyurmak isterim ki işinde uzman kişilere kendinizi emanet ediniz.Bizim cihazımız yeni nesil epilasyon cihazıdır ve sonuç odaklıdır.Aynı zamanda cilde zararlı olan kızıl ötesi ve mor ötesi ışınları yoğun flash özelliği ile cilde vermemektedir.Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve uygunluk belgesi vardır.

◊PHİMONA BY HANDAN BULUT GÜZELLİK SALONU ‘nun SAĞLIK-SEN gibi kurumlarla anlaşması olduğu bilgisini aldık.Bu da sizin sağlığı ön planda tuttuğunuzu gösteriyor.

Evet, bir çok firma ile anlaşma yaptık. Bunların başında da Sağlık-sen gelmektedir.Yetkim olmayan hiçbir işlemi sırf para kazanacağım diye kimseye yapmam. yapmayız. Buda tabi ki bizim sağlığı ön planda tuttuğumuzu gösteriyor .

◊ Kendinizi meslektaşlarınızdan hangi açılardan farklı görüyorsunuz ?

Müşteri odaklı değil sonuç odaklı çalışırım. İşletmeme gelen bütün müşterilerimle tek tek ilgilenirim. Buda bana olan güvenlerinin artmasını sağlıyor.

◊ Son zamanlarda genç kızların birçoğu sosyal medyada efekt kullanmadan fotoğraf paylaşmaya cesaret edemiyor.Bu konuda neler söylemek istersiniz ?

Kendinize ve yaptığınız işe güveniyorsanız zaten efekte gerek kalmaz .

◊ Gelişen teknolojiyle beraber güzellik solanlarından beklentiler yüksek.Siz bunu neye bağlıyorsunuz ?

Devir teknoloji devri, devir yenilik devri ve insanlar artık gözle görülür sonuçlar almak istiyor, yenilik görmek istiyor. İsteklerinin daha kısa sürede ve daha etkili olduğunu görmek istiyor.

◊ İşletmenizde en çok hangi ürünleri kullanarak işlem yapıyorsunuz ve o ürünleri tercih etmenizin nedeni nedir ?

İşletmemde daha çok hangi işlem soruluyorsa ve daha çok ne arzu ediliyorsa o ürünleri kullanırım.Örnek verecek olursak da saç veya cilt bakım ürünleri mi diyelim. Tüm markalara aşinayızdır ve kurucumuz Ayşe Hanım ile içerikleri değerlendirir ve istişareler yaparız. Daha sonra ise önce kendimiz kullanarak test ederiz. Olumlu sonuçları paylaşmak adına da müşteriler için kullanmaya başlarız.Cihazlarımıza gelecek olursak bize maliyeti umrumuzda olmaz. Son model cihazları tercih ediyoruz.

◊ Alerjik rahatsızlıklar sebebiyle güzellik salonunda yapılan işlemlerden mahrum kalan birçok insan var. Bunun önüne geçilir mi ? Siz daha önce denediniz mi ?

Evet, bu konuda bizlerde muzdaribiz.Birçok müşterimiz cilt problemleri nedeni ile işlemlerden faydalanamıyorlar  fakat zamanla  gelişen teknoloji ile bunun önüne geçilebileceğini düşünüyorum .Ben cilt problemi olan hiç kimseye ne bir işlem yaparım ne de bir kozmetik ürün satarım.Çünkü buna ancak doktorlarımız karar verebilir

◊ Müşterileriniz sizi çok seviyorlar.Bu sevgiyi sadece hünerlerinizle mi sağladınız ?

Müşterilerimin beni çok sevmesi sadece hünerime bağlı değil tabi ki, ben onların yeri gelir dert ortağı olurum, yeri gelir sırdaşı olurum. Sadece işleme değil, Handan hanım bir kahvenizi içmeye geliyorum diyebilecek bir samimiyeti veririm onlara.

◊ Buradan takipçilerinize ve sizi tercih etmek üzere olanlara neler söylemek istersiniz ?

Phimona By Handan Bulut Güzellik Salonlarının kapısı herkese her daim sonuna kadar açıktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum